Close

info@exisport.com

Prečo vznikla myšlienka členenia predajní podľa Aktivít?

Prečo vznikla myšlienka členenia predajní podľa Aktivít?

Cieľom rozdelenia predajní na aktivity/kategórie je možosť zákazníka ľahko zakúpiť viaceré položky v pomerne krátkom čase bez hľadania ich po predajni, ktoré sú si navzájom príbuzné. Napr. ak zákazník príde s cieľom zakúpiť si trekovú obuv, tak v jej blízkosti nájde trekové palice, vaky, stany, spacáky, windstopperky, termosky, trekové ponožky atď.. Rovnaký systém vystavenia tovaru platí pre všetky aktivity.

Koncept členenia predajne na jednotlivé aktivity vznikol na základe prieskumu požiadaviek zákazníkov, ktorí ako jeden z hlavných nárokov uviedli potrebu nájsť na jednom mieste všetko, čo je potrebné k danej aktivite. Ako napr. lyže, lyžiarky, lyžiarske nohavice, bunda, fliska. Pre uspokojenie potrieb zákazníka sme vytvorili koncept členenia predajne na aktivity. Ďalším dôležitým podnetom bolo dosiahnuť prehľadnosť a poriadok textilu aj hardware-u na predajnej ploche.

Exisport pokrýva tovarom cca  40 čiastkových aktivít (subaktivít), ktoré spadajú do troch hlavných (Master)aktivít a to Indoor, Outdoor, Street. Nie je možné ku každej  čiastkovej aktivite priradiť unikátny odev alebo  obuv, ktoré by zákazník bol schopný rozlíšiť (ochotný kúpiť iné tričko na inline a iné tričko na city bike). Hlavná aktivita umožňuje priradiť a uložiť na predajni rovnaký odev alebo obuv k niekoľkým čiastkovým aktivitám. Exisport oslovuje skupinu zákazníkov, ktorá nosí to isté oblečenie na vykonávanie viaceré druhy športových aktivít. V rámci Indooru nájdeme aktivity ako fitnes, plávanie v krytých bazénoch a raketové športy. V Outdoore môžeme nájsť trek, lyžovanie a snowboardovanie, korčuľovanie, hokej, bicyklovanie, inline a tréning. Tréning je aktivita pestovaná predovšetkým v mestách na upravenom spravidla asfaltovanom teréne. Jedná sa o fashion šport, keďže do mesta a na upravené  prímestské rekreačné  strediská sa oblečieme inak ako do prírody.  To čo spája tieto aktivity je rovnaké oblečenie a obuv. V aktivite Street nájdeme detské oddelenie a oddelenie sportfashion, ktoré predstavuje  nešportová aktivita. Nájdeme tu fashion oblečenie, obuv, kabelky a vaky určené na nasledovné príležitosti: do práce tam, kde dress code umožňuje športovo elegantné alebo športovo ležérne oblečenie,  pouličný život mladých, návšteva obchodných centier, predvianočné trhy- grog, mamičky a babičky na detskom ihrisku v meste a pod.

Alena Vidašičová

merchandising koordinátor

 

Páči sa Vám, čo robíme? Podporte nás nákupom!