Close

info@exisport.com

Celoročný Hardware

 

RAKETOVÉ ŠPORTY:

Titanium – materiál cenovo nižšej kategórie rakiet s vyššou pružnosťou

Grafit – materiál znižujúci hmotnosť a zvyšujúci pevnosť a tuhosť rámov

N-code materiály - materiály upravene na nano-technologickej úrovni. Do pôvodnej molekulárnej štruktúry sa pridávajú kremičité oxidy, ktoré spevňujú pôvodný materiál a tým zlepšujú jeho vlastnosti (pevnosť , stabilita a+22% razancie) aodolnosť.

K faKtor - je materiálové (Karophite black – oxidy Si sú navzájom viazané grafitovými vláknami) a tvarové zlepšenie výkonnostných rakiet za účelom maximálnej kontroly úderov

Liquidmetal HEAD- zmenená atómová štruktúra titanových rámov dáva 29 % sily

Microgel HEAD – kombinácia silikónových materiálov s uhlíkovými vláknami v materiáli rámu rakiet zlepšujúce reakciu a prenos síl.

INLINE:

Najväčší rozdiel pri fitness korčuliach je v ráme, kolieskach a ložiskách.

Rám:

Plastový – výhoda, lepšie pohlcuje vibrácie, ľahšia váha; nevýhoda – menšia pevnosť a tým pádom aj nosnosť

Hliníkový – výhoda, vyššia pevnosť a tým pádom aj nosnosť; nevýhoda – nepohlcuje vibrácie

Magnéziový – kov ktorý, spája výhody plastového a hliníkového

Kolieska:

Veľkosť kolieska:

-určuje rýchlosť korčuľovania, zároveň čím sú väčšie vyžaduje sa od korčuliara väčšia stabilita a istota, keďže stojí vyššie od zeme.

-čím je koliesko väčšie tým je korčuľovanie rýchlejšie, lepšie prekonáva nerovnosti a pomalšie sa korčuliar unaví vďaka zotrvačnosti funguje opačne

-čím je koliesko väčšie tým je pomalšie zrýchlenie, horšie sa s korčuľou, čím je koliesko zatáča a je potrebná väčšia stabilita korčuliara, menšie

Tvrdosť kolieska

-označuje sa číslom a písmenom A za ním, napr. 82A,83A,84A…

-čím je koliesko tvrdšie tým je rýchlejšie a menej sa odiera, naopak je však hlučnejšie a menej pohlcuje nerovnosti.

Ložiská:

Nachádzajú sa v koliesku, používajú sa ložiská ABEC a SG, prípadne ILQ.

Fila používa ložiská ABEC, sú to štandardné továrenské ložiská. Rollerblade využíva SG ložiská, sú odolnejšie voči vode a prachu, majú v sebe silikónový olej.

Ložiská sa označujú číslami 1,3,5,7,9 čím vyššie číslo tým je ložisko presnejšie spracované vďaka čomu je presnejšie a rýchlejšie.

Technológie značiek inline:

Fila:

Plume – najľahšia korčuľa na svete, je o 20% ľahšia ako ostatné korčule vďaka špeciálnej konštrukcii (spojenie podvozku a papuče)

AirFlow – 3D sieťovina, ktorá zabezpečuje lepšiu priedušnosť a používa ju značka Fila

Q-Fit - je to spôsob viazania topánky. Q-fit konštantne uzavrie topánku po jej celej dĺžke a vytvára rovnomerný tlak na nohu. Používa ho iba Fila.

Fila SoftWear ™- topánka ponúka veľmi vysoké pohodlie, je veľmi mäkká, pretože je navrhnutá a vyrobená z jedného kusu a tým sa maximalizuje komfort a ľahkosť korčule. Korčule sú ľahšie o 10% oproti korčuliam bez tejto technológie.

ABEC – sú to štandardné továrenské ložiská.

Rollerblade

SG – sú ložiská majú v sebe silikónový olej.

Asymetrical Lacing (asymetrické šnurovanie) – Korčule majú klasický šnurovací systém, ktorý je ale zvláštny svojim asymetrickým umiestnením (teda na bočnej strane korčúľ). Bočné šnurovanie znižuje tlak v oblasti priehlavku. V jednom mieste tak netlačí jazyk samotný a šnúrky, ale tlak je rovnomerne rozložený.

Páči sa Vám, čo robíme? Podporte nás nákupom!